UPOZORNENIEKritériu nezodpovedajú žiadne výrobky.

fantoys.sk » 300

300 Zrušiť skupinu

Celkom: 0 produktov

Najskôr bola bitka. Potom bol komiks. A teraz je aj film. Testosterónom nadupaný, plný efektných zpomalovaček, krvavého zabíjania a pohľadov na vypracovaná mužská tela (čo poteší hlavne dámy.) Akčný film s historickými koreňmi a fantasy prvky, ktorý sa po štýlovej stránke môže smelo merať so Sin City a Avatarom .

Na 300: Bitva u Thermopyl nejde hľadať nejaká filozofická múdrosti ani sa opájať výborným príbehom. Ten sa totiž dá zhrnúť do jednoduchého a historického "300 Sparťanov držalo priesmyk pred obrie presilou Peržanov vedenú Xerxeem, hrdinsky padlo a ich obeť pomohla získať Grékom čas, aby sa zjednotili a armádu nakoniec odrazili." Všetko je, rovnako ako v pôvodnom komikse, podriadené opojnému vizuálu a prím tu hrajú hektolitre digitálny krvi a efektné scény.

K tým, ako v každom správnom akčnom filme, patrí i niekoľko nezabudnuteľných hlášok, ako "Tonight, we dine in hell!" (Dnes večeriame v pekle), skopnutí perzského emisára do jamy spolu s výkrikom "This is Sparta!" (Toto je Sparta) a nezabudnuteľná reakcie na fakt, že slnečný svit neprenikol cez hustú streľbu šípov "Čo budeme robiť? - Budeme bojovať v tieni. "A o tom, že všetci Sparťania sú riadne drsní, svedčí aj fakt, že sám kráľ Leonidas zabije v priebehu bitky presne 33 nepriateľov. No povedzte, páni, nechceli by ste mať jedného zo Sparťanov za vzor? A vy dámy, nechceli by ste mať takého chlapa doma?PODPORTE NÁS!