fantoys.sk » Avatar

Avatar Zrušiť skupinu

Celkom: 1 produktov

Zoradiť podľa

SKLADOM
18,86
viac postavy EDIT »

Sci-fi Avatar priniesol najmä náhľad na neuveriteľný svet nádherné planéty Pandora, ktorú začne bezcitné ľudstvo zaberať domorodé rase Na'vi. Príbeh ktorá vychádza na konflikte dvoch rôznorodých civilizácií však totálne prebil neuveriteľný vizuál a hlavne plne využitý 3D efekt.

Avatar predstavuje v hlavnej úlohe paralyzovaného mariňáka Jakea Sullyho (Sam Worthington, známy okrem iného aj z posledného Terminátora ), ktorý sa zapíše do programu Avatar - ten umožňuje vybranému človeku ovládať jeho genetického dvojníka, ktorý je však "vyrobený" ako príslušník pôvodného domorodého obyvateľstva - Na 'vi, ktoré svojou stavbou pripomína tú ľudskú. Práve títo dvojníci a hlavne Jake majú za úlohu spriateliť sa s obyvateľstvom, vykonať prieskumnú misiu, ktorá má pripraviť Pandoru a jej obyvateľov na to, že ľudia ju značne zničí pri ťažbe cenného minerálu.

Pôvodný plán však dostáva zásadné trhlinu: domorodci na levitujúce skaly, stromy dosahujúce výšky mrakodrapov a svetielkujúci prales plný nádherných tvorov a prehistorických predátorov, nedajú dopustiť a rozhodne si nechcú nechať kolonizovať a zničiť svoju prekrásnu planétu. Pri odhalení zámeru ľudí sa Na'vi vzbúri a postaví našej rase na odpor. A mariňák Jake Sully nevie, na čiu stranu sa pridať - pri misii sa totiž zblíži s Na'vijskou princeznou Neytiri a ani životné filozofie pandorania mu nie je cudzie.

Strážny pesPODPORTE NÁS!