fantoys.sk » Bruce Lee

Bruce Lee Zrušiť skupinu

Celkom: 1 produktov

Zoradiť podľa

SKLADOM
28,21
viac postavy NNM »

27. novembra 1940 - 20 júla 1973: Bruce Lee síce žil krátko, ale svojím hereckým umením dokázal zmeniť pohľad na akčné filmy. Vďaka skvelej technike ázijských bojových umení sa nezmazateľne zapísal ako legenda žánru.

 

Bruce Lee v detstve nevyhľadával spoločnosť a miesto hrania si s kamarátmi sa učil kung-fu, ktoré tvrdým tréningom priviedol k dokonalosti. Do Ameriky prišiel hlavne ako učiteľ bojových umení, ale pri jednej z exhibície si ho všimol Hollywood - a vtedy začala jeho slávna (aj keď bohužiaľ pomerne krátka) kariéra. Premiéru si odbil v roku 1966 v seriáloch The Green Hornet a Batman . Potom sa cez menšie role prepracovávali stále vyššie, ale Hollywood mu hádzal polená pod nohy vo forme rušenia už schválených projektov. Preto sa vrátil do Hong Kongu, kde natočil slávny film Päsť plná hnevu.

Hneď potom sa konečne dohodol s Holywood na prvom americko-honkongským filmom s názvom Cesta draka. V tomto akčnom snímku sa tiež odohrá súboj storočia: Bruce Lee vs. Chuck Norris, o ktorom zlí jazykové tvrdí, že bol najnákladnejšie akčné scénou v histórii filmu - Chuck ho totiž prehrá. Poriadnu popularitu a status legendy si Bruce Lee vyslúžil až v titule Drak prichádza, ale uznanie sa už bohužiaľ nedožil. Zomrel pravdepodobne na krvácanie do mozgu tri týždne pred jeho premiérou. Posmrtne si zahral aj vo filme Hra smrti, z ktorého natočil cca 40 minút a jeho úlohu potom prevzal iný herec. Aj napriek tomu však ním natočené zábery tvorcovia vo filme nechali. Bruce Lee je skrátka legenda, ktorá nemá vo svete akčných filmov obdoby.

 

Strážny pesPODPORTE NÁS!