fantoys.sk » Dawn of the Dead

Dawn of the Dead Zrušiť skupinu

Celkom: 2 produktov

Zoradiť podľa

SKLADOM
71,07
SKLADOM
71,07

"Keď v pekle nebude miesto, začnú sa mŕtvi vracať na zemi." - To je hláška a motto, ktoré sa dá bez problému aplikovať ako na pôvodnej obchoďákový horror od Romera, tak na remake natočený v roku 2004 Jackom Synderem.

 

Pôvodný film George Romera stojí na pomedzí medzi hororom , thrillerom a sociálno-politickou satirou. V prvom rade síce ukazuje neskutočne pomalé zombíkov, predstavujúce nevyhnutnú istotu smrti, a myšlienkové niekoľkých málo preživších, ale horký koniec tu a tam osladí vtipné momenty, v ktorých ide predovšetkým o to ukázať, že človek sa musí niečomu smiať aj tvárou v tvár smrti ( rozmazávaniu vaflí so šľahačkou po tvárach šourajících sa zombie je nezabudnuteľné). Okrem toho však film funguje aj ako satira, kedy Romero údajne chcel upozorniť na príliš konzumný štýl života, čo dokazuje tým, že "mŕtvi potrebujú obchodaku k životu aj po smrti".

Tridsať rokov odstupe urobilo z filmu od Jacka Syndera viac, než len remake. Okrem celkového zdrsnenie a logického zlepšenie všetkých možných efektov, sa totiž Synder dopustil aj mnohých ďalších úprav - zombifikace už je skôr chorôb než záhadným procesom, šuchtavý zombie nahradili neskutočne draví a rýchli predátori a humor sa obmedzil len na svoju najčernejšie variantu. Čo mnohí fanúšikovia originálu Synderovi dodnes vyčítajú a jeho reputáciu nepomohol ani fakt, že dal priestor dvom hlavným hrdinom minulého dielu, aby si v remaku zahrali malé cameo.

Priamym pokračovaním je v oboch prípadoch film Day of the Dead .

 

Strážny pesPODPORTE NÁS!