fantoys.sk » Lord Of The Rings

Lord Of The Rings Zrušiť skupinu

Celkom: 4 produktov

Zoradiť podľa

SKLADOM
31,79
viac postavy NNM »
SKLADOM
49,64
viac postavy NNM »
SKLADOM
142,82
viac postavy NNM »
SKLADOM
49,64
44,64
viac postavy NNM »

Najväčší klasika fantasy žánru z pera JRR Tolkiena fascinuje najmä skvelými popisy a úplne úžasným, do detailu prepracovaným svetom s do tej doby nevidenými tvory a rasami. Obrovská imaginácie a hlavne dôkladnosť autora vytvorila nezabudnuteľný svet, ktorý inšpiroval tisíce ďalších autorov.

Pána Prsteňov napísal profesor JRR Tolkien a jeho svet predstavuje autorovo celoživotné dielo. Prvýkrát do neho dovolil čitateľom nahliadnuť v ľahko rozprávkovom, ale napriek tomu skvelom Hobitovi (1937, teda rok po úmrtí Roberta E. Howarda, autora barbara Conana ). Potom sa Tolkien až do roku 1954 odmlčal, aby vydal prvý diel Pána Prsteňov. Hlavná dejová linka popisujúci púť družiny dobrodruhov celú Stredomoria, kvôli nutnosti zničiť Prsteň v Hore osudu, však nie je to hlavné, o čo v prvej knihe (a vlastne celej trilógii) ide.

Hoci ide o príbeh boja dobra proti zlu, príbeh o hrdinstve, odvahe, o tom, že aj malí môžu urobiť veľké veci, hlavným ťahákom Pána prsteňov je do detailov prepracovaný svet. Tolkien stvoril pre väčšinu obyvateľov Stredozeme ich vlastné jazyky, mytológiu, históriu a kultúru. Tieto podklady potom sprístupnil verejnosti v diele Silmarillion. Jeho dielo však ovplyvnilo všetkých čitateľov bez rozdielu a nie je preto divu, že sa Tolkienovo dielo stalo synonymom pre fantasy.

Strážny pesPODPORTE NÁS!