fantoys.sk » Resident Evil

Resident Evil Zrušiť skupinu

celkom: 6 produktov

Umbrella Corporation, vírus T, kopa zombíkov a hlavne atmosféra, aká by sa brokovnicou dala krájať. A vo filmovej verzii k tomu všetkému ešte Milla Jovovich. No povedzte, nie je táto séria na zjedenie?

Zoradiť podľa

SKLADOM
49,64
NOVINKAPáNSKEDáMSKE
šiltovka Resident Evil, Resident Evil
šiltovka Resident Evil, Resident Evil
SKLADOM
21,07
NOVINKAPáNSKEDáMSKE
taška Resident Evil, Resident Evil
taška Resident Evil, Resident Evil
SKLADOM
38,93
SKLADOM
17,82
viac postavy PLASTIC HEAD »
SKLADOM
19,64
viac postavy EMI »
SKLADOM
6,04
3
viac postavy PYRAMID POSTERS »

Resident Evil začala ako zakladateľská série hier z žánru survival hororu a vydobyla si svoje miesto v herných sieňach slávy. Prvý diel hry sa dočkal hneď niekoľkých remake, a samotná hra sa dočkala celkom štyroch pokračovanie. Na rozdiel od prvých dielov, kde ste s Jill Valentine, Chris Redfield a Leonom S. Kennedym počítali každý náboj, však hry postupom času stále viac a viac prenechával čisto hororový žáner iným titulom a vrhli sa do naplnenia vydareného mixu akcie a hororu (výsledný koktail asi najlepšie chutil vo štvrtom diele), aby ale pomyselnú hranicu přešvihly v diele piatom, ktorý je za posun k akcii fanúšikov často kritizovaný ako "pokus o zombie variáciu na Call of Duty ".

To odvodené filmy sa akcia nebáli už od začiatku a ukázali, že zombie horor a akcie spolu môžu vcelku spoľahlivo koexistovať. Filmy o záhadnej Alice (Milla Jovovich) sa nevyhýbajú kbelíkům krvi, tonám žeravých nábojníc, privádzajú na scénu známe postavy (ako už menovaní hrdinovia, tak slávni antagonisti ako je napríklad Nemesis) a vôbec predstavujú príjemnú oddychovú zábavu pre fanúšikov žánru. Za zmienku tiež stojí fakt, že herné univerzum rozšírili ešte knihy a komiksy.

Strážny pesPODPORTE NÁS!