UPOZORNENIEKritériu nezodpovedajú žiadne výrobky.

fantoys.sk » Star Trek

Star Trek Zrušiť skupinu

Celkom: 0 produktov

 

Slávna sci-fi space opera (o titul najslávnejšej súperí s nemenej slávnymi Star Wars ) začala svoju púť po televíznych obrazovkách už v roku 1966, a do dnešného dňa sa natočil šesť seriálov (z toho jeden animovaný), jedenásť filmov a napísaný bol bezpočet kníh i tucty hier. "Žite dlho a blaze!"

 

 

Nápad stvoriť Star Trek sa zrodil v hlave The Motion v roku 1966. Prvý seriál sledoval v esmírná dobrodružstvo lodi USS Enterprise pod velením kapitána Jamesa Tiberius Kirka (William Shatner). Spolu so svojím vulkánským prvým dôstojníkom pánom Spock (Leonard Nimoy) a ďalšími členmi posádky sa "odvážne vydávajú tam, kam sa ešte nikto nikdy nevydal" s cieľom objaviť nové svety, nové civilizácie i nové formy života.

Star Trek sa stal hitom predovšetkým vďaka do tej doby nevídanému vyobrazenie spolužitie ľudskej rasy a ich mimozemských spojencov vo Federácii planét. Nové a neopozerané kulisy potom umožňovali tvorcom robiť narážky na aktuálne dianie, snažiť sa ho nepriamo ovplyvniť a to všetko dohromady im zaručilo nekonečný príval fanúšikov (Trekkies). Posledným príspevkom do bohatej histórie značky je film Star Trek, ktorý sa pod taktovkou známeho režiséra JJ Abrams (Lost, Fringe, Cloverfield a ďalšie) pokúsil o oživenie záujmu o sériu, pričom sa nezdráhal vytvoriť aj úplne alternatívne histórii vymysleného sveta. Súdiac podľa tržieb, prijatie verejnosti a faktu, že sa chystá ďalší film, sa mu akčné oživenie viac než podarilo.

 PODPORTE NÁS!