fantoys.sk » Thor

Thor Zrušiť skupinu ... detské ?

Celkom: 2 produktov

Zoradiť podľa

SKLADOM
17,50
viac postavy LIVE NATION »
SKLADOM
26,79
viac postavy NNM »

Boh zo severskej mytológie sa dostal aj na plátna kín a do komiksových zošitov, keď si ho do svojej stajne povolal Marvel. Thor so svojím obrím kladivom zaradil vedľa takých legiend, ako je Spider-man , Iron Man alebo X-Meni. Bez zaujímavosti nie je, že stane po boku Iron Mana, Hulka , Kapitána Ameriky, Hawkeye, Nicka Furyho a Black Widow v superhrdinské skvadře Avengers.

Thor je severským bohom hromu, dažďa a neba, vo svete Marvel je jeho osud však o poznanie akčnejší. V novom filme ho totiž jeho otec Ódin vyhostí z mýtického Asgardu na našu Zem, odoberie mu ikonické kladivo Mjöllnir a donúti ho odhodiť predchádzajúce aroganciu a nezáujem. Thor sa spočiatku nedokáže odpútať od prebujnené pýchy a ľuďmi opovrhuje, ale postupom času s nimi začína súcitiť a ochraňovať ich pred svojím bratom Lokim, ktorý rozpúta peklo na Zemi len preto, aby zničil oslabeného Thora.

A práve vtedy sa superhrdina dvíha, aby zachránil svojich priateľov a opäť nastolil mier a poriadok. Tento akt sebaobetovania a konečného odvrhnutia nekonečné pýchy robí z Thora plnohodnotného superhrdinu, ktorému je ponúknuté miesto v superhrdinské skvadře Avengers (Iron Man, Hulk , Kapitán Amerika, Hawkeye, Nick Fury, Black Widow).

Strážny pesPODPORTE NÁS!