Anatómie akčné figúrky

Kde sa vlastne vzal pojem akčná figúrka?

Prvou vyrobenou akčnou figúrkou bol americký vojak G. I. Joe, ktorého uviedli na trh americké spoločnosti vyrábajúce bábiky, aby predali podobný produkt aj mužskému, resp. chlapčenskému, publiku. Postupom času sa ukázalo, že išlo o trefu priamo na komoru zberateľského srdca. Čo ale presne akčná figúrka je?

Anatómia akčnej figúrky

Určite to poznáte. Vaša zbierka cenných akčných figúrok je niekým označená ako hračky, plasty vojačikovia, figúrky z Kinder vajíčok alebo, bože chráň, bábiky. Lenže čo presne mu máte povedať, že drží v ruke? Vaše poklady musia mať minimálne malú možnosť pohybu kĺbových častí (väčšinou ide o hlavu a ruky) a ich veľkosť sa väčšinou pohybuje okolo 18 centimetrov. Prevažná väčšina akčných figúriek je vyrobená z plastu, rovnako ako ich oblečenie a ďalšie príslušenstvo.

Akčné figúrky väčšinou zobrazujú charaktery známe z filmov, komiksov, seriálov, videohier a ďalších médi. Cielia tým pádom na už zavedenú komunitu a skutočný boom zažili s príchodom populárnych hrdinov ako je Batman, Hulk, Terminátor nebo Predátor.

Mimo legiend žánru sa výrobcovia zameriavajú aj na aktuálnu produkciu – dá sa preto povedať, že vaše zbierka môže kedykoľvek odrážať váš životný štýl a obľúbené diela.

Ako sa starať o svoju zbierku >>PODPORTE NÁS!