Novo nás nájdeš na eshope Metalshop.sk!

Navštív naše nové stránky, ktoré máme plné noviniek a väčšieho výberu produktov!


Herné žáner

Naše herné sekcie sa zameriava na figúrky, plagáty a ďalšie predmety s tematikou obľúbených videohier, ktoré sú s nami už dlhé desiatky rokov av súčasnej dobe sú najväčším zábavným priemyslom sveta. A niet sa čo diviť, mená ako Call of Duty , Resident Evil a World of Warcraft prevalcovala v popularite slávnej filmovej i seriálovej hrdinu, komiksovej superhrdinu a dokonca aj populárnej hudobnej kapely . Kde ale cesta na vrchol začala?

Skutočne prvá hra vznikla v roku 1948 a nebola zrovna vrcholom interaktivity - išlo o jednoduchú arkádu, pri ktorej hráč zameriaval malú raketku tak, aby zasiahla vytúžený cieľ, ktorý sa na obrazovku buď nakreslil fixkou, alebo ho predstavovalo bodové svetlo. Ďalšími hrami potom bol simulátor piškvorek, zaujímavý Tennis for Two stvorený pre osciloskop (elektronický merací prístroj) a konečne Spacewar: prvý komerčný titul, v ktorom išlo o zostreľovanie nepriateľských lodí vo vesmíre.

Potom na dlhú dobu okupovali arkádovej prístroja športové simulácie (veľmi populárny bol svojho času baseball), čo sa nepáčilo tým, ktorí chceli niečo viac. Medze herných príbehov a fantázie tak musel posunúť až textový Star Trek , čo bol hybrid medzi stratégiou, RPG a adventúrou. Za zmienku u neho stojí hlavne oficiálnej licencie, prekvapivo silný dôraz na manažment surovín a hlavne množstvo opisného textu, ktorým si autori spolovice absenciu grafického spracovania. Základné kamene herných žánrov boli vytýčené a hrdo sa ukazovali svetu.

Akčné hry >>

RPG Hry >>

Hororovej hry >>PODPORTE NÁS!